MySOFT.cz

Internet

Created: Friday, 26 June 2015 14:15 | Last Updated: Monday, 11 December 2017 06:48 | Published: Friday, 26 June 2015 14:15
Written by Super User

Nabízíme wifi připojení k metropolitní síti včetně internetu - více informací přímo na webu CZWifi.net.

Technologie:

Disponujeme vlastními vysílači, které jsou připojeny k naší páteřní síti 1GBit (nejslabší trasa má 135Mbps, obvykle používáme spoje 300Mbps) a k internetové konektivitě 1Gbps. Rychlost připojení je optimalizovaným způsobem přímo rozdělena mezi klienty, takže je reálné dosáhnout až plné rychlosti cca 150Mbps. Průměrná rychlost sítě internet na zdroji je 1Gbps, u klientů se pohybuje mezi 10-150MBps (dle typu připojení, podmínek a vzdálenosti). Průměrná rychlost sítě samotné je na nejrychlejších spojích téměř rovna plné kapacitě (300Mbps vzdušné části, 1Gbit kabelové části). V ranních a dopoledních hodinách je rychlost internetu 700Mbit-1Gbit, v odpoledních až večerních 300-700Mbit.

Připojené klienty nijak rychlostně nebrzdíme, časově nelimitujeme a data nijak nezpoplatňujeme. Měření a sledování sítě je však plně v provozu, pro statistické a bezpečnostní účely. Vyhrazujeme si však právo na odpojení těch účastníků, kteří by neúměrně přetěžovali síť.

Maximální agregace na jeden 1000Mbit přípoj je 1:50. Nejnižší rychlost při plném provozu je tak 20Mbit na každého připojeného klienta (takový stav se ovšem neděje). Tuto rychlost Vám však garantujeme v příchozím směru. Vzhledem k tomu, že všichni v jeden okamžik nevytěžují linky úplně naplno, jde spíše o raritní hodnotu.

Jste-li v dosahu signálu některého z vysílačů s SSID obsahující označení sítě czwifi.net (například ap1.czwifi.net) a máte dostatečný signál, nic nebrání Vašemu připojení k naší síti. V takovém případě kontaktujte naše obchodní oddělení.

Dle frekvence našeho vysílače ve Vašem dosahu dodáváme technologii na frekvenci 5GHz, 2.4GHz případně vyšších. Preferujeme rychlost 5GHz, díky lepším přenosovým vlastnostem, menšímu rušení, většímu pokrytí a mnohem vyšší rychlosti. Zákazníky s kvalitou signálu pod 30% nepřipojujeme. Používáme pouze velmi kvalitní vysílače AP s velmi ziskovými směrovými anténami s nízkým vyzařovacím úhlem, čímž zajišťujeme vyšší ziskovost, nižší rušení a nižší ztráty na signálu. Využíváme funkce AirMax, která zajišťuje vysokou rychlost spojení při nízkých latencí (od 1ms).

Ceny:

Platba se provádí vždy dopředu a to za tři měsíce. Při zřízení přístupu je účtován jednorázový připojovací poplatek ve výši 200Kč. Ten je zahrnut na provedení veškerých administračních úkonů na straně sítě a k vyřízení smluvního řešení s klientem.

Cena jednoho připojeného místa do naší sítě je 250Kč/měsíc.

Připojení se provádí bezdrátovým spojem 5GHz, nebo 2.4GHz na vlastním zařízení zákazníka. V případě, že nemáte vlastní zařízení k připojení, můžeme Vám jej dodat za jednorázovou cenu dle ceníku zvoleného zařízení. Takové zařízení se stává Vaším majetkem. Pokud byste nezvládli instalaci nového zařízení, nebo přenastavení a nasměrování stávajícího zařízení, je možné nechat toto na našem technikovi dle dohody.

Metropolitní síť:

Metropolitní síť obsahuje nejen připojení k internetu v uvedené rychlosti, ale i neomezené připojení v rámci sítě. Uživatelé tak v plné rychlosti v rámci celé naší sítě mohou sdílet vlastní data, hrát hry, či provádět jakoukoliv běžnou činnost tak, jako v lokální síti. Na síti provozujeme i server s mnoha službami (FTP, SMTP, Active directory, Intranet, chat, IMAP/POP3, WWW a další). V rámci naší sítě je možné zřídit bezplatná SIP telefonní čísla (běžné geografické číslo, pevná linka s možností dovolání se k Vám odkudkoliv), v rámci sítě můžete tedy telefonovat úplně neomezeně dlouho a zcela zdarma. Standardně je na těchto linkách vypnuto volání mimo síť, ale dobitím kreditu na linku si tuto funkci povolíte.