Software and Web developement

Navigace

A A A

Soukromý klub

MODUL PRO SYSTÉM BAR A RESTAURACE - FUNGUJE I SAMOSTATNĚ

Náhled zvětšíte kliknutím zde

Dokončujeme a aktuálně už i v praxi pro Vás zkoušíme náš nový doplňkový modul pro systém Bar a Restaurace. Ten má za úkol zajistit plně funkce Soukromého klubu. Stará se o evidenci členů, správu členských karet, správu šatny (již nebude nutné dávat lístečky - na vše postačí klubová karta), správu plateb (obsluha vstupu nepustí ven hosta bez zaplacení), hlídání zletilosti (při akcích s omezením věku) a další funkce, které vyžadují soukromé kluby.

CO JE TO SOUKROMÝ KLUB?

Soukromým klubem se pravděpodobně velmi brzy stanou snad všechny restaurační zařízení v České republice a to především kvůli nešťastným nápadům naší vlády, která se zřejmě rozhodla zlikvidovat český trh a totálně zničit české restauratéry. Díky soukromému klubu totiž nebude dosahovat řada nesmyslných omezeních, které vláda již rozhodla s platností od 1.1.2016. Například bude možné v soukromém klubu kouřit, nebude nutné vlastnit registrační pokladnu a online odesílat účtenky státu a další nesmyslnosti, které zničí i poctivého podnikatele.

Zkušenosti uživatelů, nebo i jen nadšemců či zájemců o provoz soukromého klubu si můžete vyměnit na našem Diskusním fóru zde.

Protože má spousta provozovatelů problém se založením soukromého klubu, zvažujeme možnost provozu soukromých klubů pod záštitou občanského sdružení XCenter.eu formou členství v tomto spolku. Odpadá tak nutnost zakládat spolek - zkrátka se stanete členem spolku existujícího, který má řadu zkušeností s provozem soukromého klubu a kde získáte vše potřebné. Pokud Vás to zajímá, navštivte stránky www.xcenter.eu, kde získáte více informací.

ŘEŠENÍ

Soukromé kluby již existují a existuje několik právních rozborů jejich činnosti. Nejhorší variantou je klub provozovat na živnostenský list, protože se podnikatel tímto listem uvázal (podepsal) k plnění hned řady pravidel podle živnostenského zákona. Nejhorším omezením je  "veřejná dostupnost služeb", která v podstatě dělá činnost soukromého klubu s omezeným vstupem problémovým - diskriminačním. I tak je ale možné soukromý klub provozovat i na základě živnostenského listu. Existuje řada pravidel, které toto umožňují, v první řadě je vhodné v zápisu do ŽL uvést, že jde o soukromý klub (problém se tak vyřeší přímo a máte u dveří "co ukázat"). Také je nutné (ve všech případech) podnik zvenčí dostatečně viditelně označit jako soukromý klub. 

Nejlepší právní formou provozu je činnost "Spolku" (dříve Občanské sdružení). Činnost takového spolku je přímo dána ústavním právem se sdružovat a nevyžaduje vlastnictví ŽL (i když se Vás o tom budou snažit úřady přesvědčit za účelem získání biče na Vás). Veškerá konzumace v klubu je v podstatě zdarma. Sleduje se výše a hodnota zkonzumovaného zboží a tato hodnota se členem platí jako členský příspěvek. Každý člen má totiž právo sám, dle svého uvážení přispět klubu. Výše tohoto "uvážení" se tak jen řídí jeho volbou výše konzumace. Ano, toto je legální a jde o osobnostní právo každého Čecha dané Ústavou (tedy nad všechny zákony - ústava má vyšší moc).

Provoz soukromého klubu vyžaduje jednu věc navíc, proti provozu pouhého baru a to je hlídání všeho, co se motá kolem členů. Naše řešení se kompletně stará o celou tuto problematiku a přináší dokonce řadu zlepšení běžného provozu. Systém hlídá jak celý proces kolem registrace členů, klubových karet, jejich konzumace (máte podrobné statistiky konzumace na každého člena).

Pokud se chcete úplně vyhnout podmínkám v ČR, pak máte ještě jednu možnost - založit si firmu mimo území ČR, ale nejlépe v EU, abyste mohli podnikat i na území ČR. V takový moment má na Vás (prostory) dosah pouze Stavební úřad a Hygiena. Vy, jako subjekt jste poté nedotknutelní, jelikož jste mimo jurisdikci ČR. Musíte si ale zajistit správně i danění a jiné povinnosti, které ukládá judikatura dané země. Je velmi pravděpodobné, že zjistíte, že podstatně šetříte na daních (Řecko, Kypr, Lucembursko).

KLUBOVÉ KARTY

Formát klubové karty je velmi individuální a volba technologie, zabezpečení, vzhledu a dalších parametrů je zejména na finančních možnostech provozovatele klubu. Náš systém podporuje jak systém čárového kódu, PINU (číslo karty zadané klávesnicí) tak plně podporujeme USB čtečky RFID čipů, což je nejbezpečnější řešení. Výroba klasické plastové karty bez čipu s oboustranným potiskem a personifikací nepřesáhne hodnotu 15-20Kč za kus. Tuto částku si můžete od hostů vybrat při předání karty, takže máte krásné karty bez nákladů. Čipová karta výjde přibližně na dvojnásobek. Všechny typy karet Vám umíme zajistit od našeho partnera.

LICENCOVÁNÍ

Licencování má tento modul samostatné a to na dobu platnosti licence Bar FULL. Tento modul je možné si objednat ke stávající licenci systému Bar a Restaurace ve verzi FULL a to za příplatek 1 990Kč, pokud již máte aktivní licenci baru. Bude-li Vám licence končit, je možné upravit cenu tak, že uhradíte pouze poměrnou část, která se rovná zbývající době z ročního licenčního poplatku, nejméně však 500Kč. U nových licencí je možné objednat si verzi FULL bez, nebo s tímto modulem, kdy je modul v nové licenci přidán za zvýhodněnou cenu doplatku ve výši 1 490Kč, licence tak za celek výjde na 3 980Kč. Objednávat můžete kliknutím zde.

JAK SE NEBÁT ELEKTRONICKÉ EVIDENCE TRŽEB (EET)?

Je to jednoduché, modul plně spolupracuje s naším systémem Bar a Restaurace, který má EET plně pod kontrolou. Můžete tak sami vyřadit účtenky, které nespadají do EET (například personální lístky, lístek majitele, kapely apod). Tyto lístky nejsou příjmem a proto nespadají do danění, tedy ani do EET. Takové lístky si sami lehce v systému nastavíte tak, že budou z EET vyřazeny.

Náš nejlepší software

Právě přítomno: 4845 hostů a žádný člen

Joomla Templates by Joomla-Monster.com